איתור נזילות

איתור נזילות – סוד ההצלחה: מקצועיות וציוד חדיש

נזילת מים ובעיות רטיבות הן בעיות נפוצות בדירות רבות. חדירת מי גשמים ובעיות נזילה במערכת האינסטלאציה הם שני הגורמים העיקריים לבעיות אלו. כאשר מתגלות בביתכם בעיות רטיבות או נזילת מים, אל תתמהמהו ואל תהססו, הזמינו מיד מומחים בתחום של איתור נזילות. ככל שתגלו מוקדם את מוקד הבעיה ותפתרו אותה, כך תחסכו כסף רב, זמן, צער ועוגמת נפש. “חברת “ארבע קירות- ביקורת מבנים ובדק בית” מומחית באיתור נזילות. מומחי החברה מצוידים בציוד חדיש ועדכני, הם ישמחו לעזור לכם ולתרום מהידע ומניסיון הרב שצברו במשך שנים רבות. צרו קשר כדי למנוע מעצמכם בעיות רבות.

איתור נזילות – אסור להתעלם מהסימנים המוקדמים

  • חשבון מים גבוה מאוד ללא הצדקה עשוי לאותת על בעיות של נזילת מים במבנה.
  • ירידה בזרם המים מסמנת גם היא נזילת מים.
  • הופעת סימני רטיבות על הקיר, טיח מתנפח, כתמי רטיבות, כתמי עובש, ירוקת וריח רע מהקירות מעידים על בעיות רטיבות בקיר. לעתים בעיות אלו נוצרות כתוצאה מאיטום לקוי של קירות חיצוניים ופעמים רבות זו הדרך “לגלות” לנו כי יש נזילה בצנרת בקירות הבית.
  • כתמים על הרצפה או פרקט מתנפח גם אלו סימנים המעידים על בעיות רטיבות שעלולה להיות תוצאה של נזילות.

 

אל תחכו לסימנים המקדימים, בדיקה מוקדמת תמנע נזק רב

  • בדרך כלל כאשר מופיעים כתמי רטיבות או סימנים נוספים, הם מעידים כי כבר קיימת בעיית נזילות במבנה והנזק כבר נעשה. לא מומלץ לחכות לסימנים המעידים על נזילות מים. אם חשבון החשמל שלכם גבוה ומחשיד, כדאי להזמין מיד מומחה בתחום איתור נזילות.
  • בבתים ישנים מומלץ לערות בדיקה שגרתית של איתור נזילות אחת לכמה שנים. בתים ישנים מועדים לבעיות נזילות, הקדימו רפואה למכה ואל תחכו שהנזק ייגרם, בדיקת איתור נזילות עשויה לאתר נזילות במבנה מבעוד מועד ולחסוך כסף רב.
  • כאשר אתם קונים דירה מייד שנייה, חשוב להזמין בדיקת בדק בית הכוללת גם בדיקה לאיתור נזילות. אם תגלו כי בדירה שאותה אתם רוצים לקנות קיימות בעיות נזילות, ייתכן ותוותרו על העסקה. בעיות רטיבות גורמות נזק רב והוצאות כספיות גבוהות. גילוי מוקדם, לפני חתימת החוזה, עשוי להוזיל באופן משמעותי את מחיר הדירה.
  • עומדים לשפץ את הבית? אל תוותרו על בדיקת איתור נזילות. אתם כבר הורסים, משפצים ומחליפים? חשוב לבדוק אם הצנרת עדיין תקינה ואם אין צורך להחליף גם אותה.
  • ויתור על איתור נזילות עלול לגרום למצב שבו בעיות קטנות הופכות להיות בעיות גדולות. במשך השנים הנזק מצטבר ואתם עלולים להיקלע להוצאות כספיות גדולות. לעתים הנזק לא פוגע רק במבנה, בעיות נזילות עלולות לפגוע במערכות החשמל, להפיץ ריחות לא נעימים, לפגוע בבריאות של הדיירים ולהסב נזק לתכולת הבית.

 

איתור נזילות – עשה זאת בעצמך

חושדים שיש בביתכם נזילות? לפני שאתם ממהרים להזמין את אנשי המקצוע כדאי לעשות לבד מספר בדיקות פשוטות כדי לוודא כי אכן קיימת בביתכם נזילה.

בשלב הראשון עליכם לסגור את כל הברזים וכל מקור מים בגינה ובבית ולבדוק האם שעון המים ממשיך לעבוד. אם כן, גיליתם נזילה בבית.

בשלב השני כדאי לבדוק את כל הברזים והניאגרות בבית. לעתים ברז מטפטף או ניאגרה דולפת הם המקור לנזילות, החלפה פשוטה של הגומייה תפתור את הבעיה.

אם לא איתרתם נזילות בברזים או בניאגרה, עליכם להזמין מיד בדיקה מקצועית של איתור נזילות.

איתור נזילות – המפתח להצלחה הוא הציוד החדיש

  • הודות לטכנולוגיה המפותחת בתקופתנו אנו יכולים להתמודד עם בעיות נזילות באמצעות ציוד חדיש ומתקדם. כיום בדיקת איתור נזילות אינה מורכבת, לא חייבים לשבור קירות ולהרים מרצפות כדי לאתר נזילות.
  • כאשר אנו מגלים סימני רטיבות בקיר או ברצפה אנו מניחים כי יש נזילה במקום סמוך לאזור הרטיבות, זה אולי הגיוני, אך לא במקרה של בעיות נזילות. פעמים רבות מקור הנזילה נמצא במקום מרוחק ורק המים המחלחלים מוצאים מקומות נוחים לפרוץ. חשוב לדעת כי סימני הרטיבות אינם מעידים על מקור הרטיבות. כדי לבצע איתור נזילות מדויק יש להשתמש בציוד טכנולוגי מתקדם.
  • בעבר, אנשי המקצוע עבדו בשיטת ניסוי וטעייה. כאשר הם שיערו היכן מקום הנזילה, הם שברו קירות או הרימו בלטות כדי לאתר אותה. ברוב הפעמים הם לא ניחשו נכון וגרמו להרס רב עד שאיתרו את מקום הנזילה.
  • איתור נזילות באמצעות מצלמת אינפרא אדומה – בעידן הטכנולוגי אחד האמצעים החדישים לבדיקה של איתור נזילות הוא באמצעות מצלמת אינפרא אדומה. בדרך זו נוכל למקד את מקום הנזילה ללא בדיקה פולשנית וללא הרס רב. מצלמת אינפרא אדומה, הנקראת גם מצלמה תרמית, מודדת חום, קולטת קרינה ומציגה לנו תמונת צבע לפי רמות הטמפרטורה השונות.
  • למים יש טמפרטורה שונה מאשר לקיר. המצלמה התרמית קוראת את הטמפרטורה של הקיר. היא מציגה לנו את תמונת הקיר בהבדלי הטמפרטורות. לפי גובה הטמפרטורות נוכל לאתר במדויק את מקום הנזילה.השימוש במצלמה תרמית מתאימה במקרים של איתור נזילות בבתים, בקירות, במבנים גדולים ועוד. כאשר רוצים לבצע איתור נזילות בגינה או בחצרות יש להשתמש בשיטות אחרות. אחת השיטות המקובלות היא ליצור מעקף בצנרת הבית, לדחוס את הצינורות במים ובעזרת מדי לחץ וחיישנים מדויקים אפשר להבחין אם קיימת ירידה בלחץ המים. אם קיימת ירידה בלחץ, סימן כי יש נזילת מים.
  • כאשר קיים חשש של נזילה בתשתיות המבנה משתמשים במכשיר שמע אולטרא סאונד. בשיטה נשלחים אותות שמע (סאונד) למכשיר, המכשיר מצליח למפות את תשתיות במבנה ולהצביע על מקור הנזילה.

 

איתור נזילות בגגות מרוצפים

בעיות רטיבות בגגות מרוצפים נפוצות מאוד בבתים רבים. איתור נזילות בגגות מרוצפים עלול לבלבל ולהקשות על אנשי מקצוע רבים מאחר שסימני הרטיבות אינם מעידים על מקור הנזילה, להיפך. פעמים רבות מקור הנזילה יכול להיות במקום מרוחק מאזור הרטיבות.

כאשר מתגלות בעיות רטיבות בגגות מרוצפים, חובה להזמין בדיקה מקצועית של איתור נזילות. לא אחת, בדיקה מקומית עשויה להטעות ותיקון מקומי לא יפתור את הבעיה, היא תשוב ותחזור והפעם בחומרה יתרה.

בדרך כלל סימני רטיבות בגג מופיעים או על יד המרזב או בחלק העליון של גרם המדרגות על יד פתח היציאה. המרזב נמצא במקום נמוך והמים יורדים תמיד למקום נמוך. הם יגיעו אל המרזב, ייאספו שם ויגרמו לבעיות רטיבות, אך בדיקת איתור נזילות מקצועית תגלה כי מקור הנזילה נמצא במקום מרוחק.

בכל מקרה של חדירת מים אל יציקת בטון המים נספגים ביציקה וחודרים אל הבית במקומות חדירה נוחים. המקומות הנוחים לחדירת המים הם דרך סדקים או חללים ביציקה. חללים ביציקה הם המקומות שבהם היציקה חתוכה כמו בסוף גרם מדרגות. זו הסיבה כי סימני הרטיבות אומנם מופיעים על יד גרם המדרגות, אך אינם מעידים כי זהו מקור הנזילה. גם במקרה זה, בדיקה מקצועית של איתור נזילות, באמצעות מצלמה תרמית, תגלה כי מקור הנזילה נמצא הרחק.

גיליתם בעיות נזילות בבית? רוצים להקדים רפואה למכה ולהזמין בדיקה מקצועית של איתור נזילות? צרו קשר עם חברת “ארבע קירות- ביקורת מבנים ובדק בית”. צוות החברה מוביל בתחום של איתור נזילות, מומחי החברה מצוידים בציוד החדיש ביותר, הם ודאי יוכלו לעזור לכם לפתור כל בעיית רטיבות.