בדק בית

בדק בית – המפתח לעסקת נדל”ן מוצלחת

בדק בית הוא סקירה הנדסית של המבנה אשר מטרתו לגלות ליקויי בנייה ופגמים בדירה במטרה לתקנם. בדק בית מקצועי הוא המפתח לעסקת נדל”ן מוצלחת. רכשתם דירה, השקעתם בעיצוב? הדירה יפה ומרשימה? אל תתפתו למראה עיניים, רק בדיקת בדק בית תוכל לגלות את הסודות המסתתרים בקירות. בחברת “4 קירות בדק בית” עובדים מומחים ותיקים, מומחים בתחומם, המצוידים בציוד חדיש ועדכני. הם ידעו לאתר במיומנות כל ליקויי בנייה.

בדק בית – אל תקנו דירה בלי בדיקה

בדק בית היא בדיקה המאתרת ליקויי בנייה בתחומים שונים. ליקויי בנייה הם ליקויים במבנה אשר עלולים לסכן את חיי הדיירים או לפגוע באיכות החיים.ליקויי בנייה הם גם אי התאמות בין מה שהובטח בחוזה לבין מה שקיבלתם המציאות.

ליקויי בנייה אסתטייםליקויי בנייה אסתטיים גורמים לפגיעה באיכות החיים של הדיירים. גימור לא מדויק, כתמי רטיבות ועובש, בעיות רטיבות, פגמים בריצוף, בעיות בחיפוי קירות , בעיות בתשתית החשמל והביוב, פגיעה במערכות האינסטלציה ועוד. השקעתם משאבים רבים בקניית דירה? אל תוותרו על בדיקת בדק בית, מגיע לכם את הטוב ביותר.

בדק בית בקניית דירה חדשה

פעמים רבות יש פערים משמעותיים בין הבטחות הקבלן, כפי שנחתמו בחוזה, לבין מצבו של הנכס במציאות. רק בדיקת בדק בית תוודא כי הקבלן עמד בהבטחותיו.

חריגות בנייה – לא אחת ביצע הקבלן חריגות בנייה. חשוב לדעת כי הרשויות המקומיות מטילות את הקנסות על חריגות הבנייה על הדיירים. כדי להימנע מקנסות גבוהים, מצער ועוגמת נפש מומלץ להזמין בדיקת בדק בית כדי לוודא כי הקבלן לא חרג מהמותר.

תיקון לחוק המכר אשר נחקק בשנת 1990 מגדיר באופן ברור את אחריות של הקבלן כלפי רוכשי הדירות.החוק מגדיר את תקופת הזמן המדויקת שבה חלה אחריות הקבלן.

  • נזקי רטיבות, בעיות בדודי שמש, מכונות, מנועים, בעיות בריצוף ובחיפוי הקירות- על הקבלן לתקן עד שלוש שנים מיום מסירת הדירה.
  • בעיות בצנרת, ליקויים במערכת ההסקה ובתשתיות נוספות – על לתקן עד שנתיים מיום מסירת הדירה
  • סדקים בתקרה או בקירות, פגמים בשלד המבנה – על הקבלן לתקן עד חמש שנים מיום כניסת הדיירים לדירה.
 • ליקויים בחיפויי הקירות יש לתקן עד לתקופה של שבע שנים.

לאחר תקופת האחריות לא ישא הקבלן באחריות ולא יממן את הוצאות התיקונים.

כאשר קונים דירה חדשה מומלץ לערוך בדיקת בדק בית פעמיים. בפעם הראשונה לפני הכניסה אל הדירה החדשה. בתקופה זו הקבלן ועובדיו עדיין נמצאים בשטח, קל יהיה להם לתקן את הליקויים. את בדיקת בדק בית השנייה מומלץ לבצע בתום שנת המגורים הראשונה. שנת המגורים הראשונה היא תקופת הרצה, במהלכה בדרך כלל מתגלים ליקויים שונים.

בדק בית בדירות שכורות

אם אתם בעלי דירות שכורות המעוניינים לשמור על ערך הנכס שבבעלותכם, חשוב לבצע בדיקת בדק בית בתום כל תקופת שכירות. כאשר הדיירים עוזבים את הדירה יש לבדוק אם הם גרמו לנזקים. אם הבדיקה תגלה כי נגרמו נזקים באשמת הדיירים, תוכלו לדרוש פיצוי כספי בגין הנזקים. אם יסרבו הדיירים לפצות אתכם, חוות הדעת שתקבלו בעקבות הבדיקה תסייע לכם להוכיח את טענותיכם בכל ערכאה משפטית.

בדק בית לאחר שיפוצים

שוק השיפוצים בישראל הוא שוק פרוע, עובדים בו שיפוצניקים רבים אשר אינם בקיאים בחוקי הבנייה. בדיקת בדק בית לאחר שיפוצים תוודא כי הקבלן פעל בהתאם לתקנות הבנייה וכי המבנה ראוי למגורים ואינו מסוכן. פעמים רבות מתגלים ליקויים רבים לאחר השיפוץ בעיקר ליקויים אסתטיים. עוד בטרם שילמתם לקבלן השיפוצים את התשלום האחרון, מומלץ להזמין בדיקת בדק בית.

בדק בית לאחר שיפוץ אמבטיה בביתכם או אצל השכנים מעל

גם כאשר אתם משפצים את חדר האמבטיה אשר בביתכם או שהשכנים הגרים מעליכם עורכים שיפוץ באמבטיה חשוב להזמין בדיקת בדק בית, בעיקר לאיתור בעיות בצנרת, נזילות, רטיבות ועוד.

כאשר מתגלים סימני רטיבות על הקירות או בתקרת האמבטיה, חייבות להידלק נורות אדומות המאותתות על ליקויי בנייה.

כתמי רטיבות ואפילו נזילות בתקרה מעידים על ליקויי בנייה באמבטיה של השכנים, כדי לוודא כי השכנים מעל מבצעים תיקון יסודי שלאחריו לא ייגרמו לכם נזקים, מומלץ להזמין בדיקת בדק בית לאחר התיקון. אם יסרבו השכנים לבצע את התיקונים, באמצעות חוות הדעת המקצועית שתקבלו בתום הבדיקה תוכלו לפנות לעזרת בית המשפט.

שש סיבות שישכנעו אתכם להצטייד בחוות דעת מקצועית

  • בתום בדיקת בדק בית תקבלו חוות דעת מקצועית מאת המומחה שביצע את הבדיקה. חוות הדעת תסייע לכם באופנים רבים.
  • בקניית דירה מיד שנייה חוות הדעת תסייע לכם להעריך את כדאיות העסקה. בחוות הדעת יפרט המומחה הבודק את ליקויי הבנייה, ימליץ על דרכי התיקון ויעריך את עלותם. את מחיר התיקונים יש לשקלל עם מחיר הדירה ולבדוק את כדאיות העסקה.
  • אם יסרב הקבלן לתקן את ליקויי הבנייה שהתגלו. תוכלו לבקש סעד משפטי מבית המשפט. חוות דעת מקצועית תסייע לכם להוכיח את טענותיכם בבית המשפט. חוות הדעת של מומחה  קבילה בכל ערכאה משפטית.
  • לא תמיד מומלץ למהר ולפנות אל בית המשפט. לעתים חוות הדעת המקצועית תאלץ את הקבלן לבצע את התיקונים. טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, חוות דעת הכתובה בצורה מקצועית ומפורטת עשויה לשכנע קבלנים רבים למהר ולתקן את הליקויים.
  • אם תיאלצו לבקש עזרה מבית המשפט בחברת “4 קירות בדק בית” תקבלו ליווי מקצועי של מומחה ושל עורך דין. הניסיון, המקצועיות של מומחי החברה הביאו להצלחה רבה בתביעות בבית המשפט.

נתוני הסטטיסטיקה מעידים כי כמעט לא קיים נכס נדל”ני ללא ליקויי בנייה. אל תהססו, הזמינו בדיקת בדק בית מקצועית. חברת “4 קירות בדק בית” בודקת ליקויי בנייה בתחומים רבים. חברות גדולות כמו רשת מלונות פאטל, השגרירות הבריטית רשויות מקומיות ועוד בחרו בחברת “4 קירות בדק בית”.

 

הצטרפו גם אתם אל משפחת הלקוחות המרוצים, צרו קשר, אנו ממתינים.