ליקויי בניה

ליקויי בנייה – כל מה שרציתם לדעת על ליקויי בנייה

ליקויי בנייה יכולים לנבוע מהתיישנות ומבלאי בדירות ישנות או מעבודה בלתי מקצועית ורשלנית של הקבלן בדירות חדשות. בדירה חדשה,ליקויי בנייה יגדירו את ההבדלים בין מה שהובטח לרוכש הדירה בחוזה או במפרט הטכני המצורף לבין מצב הנכס הנדל”ני במציאות. נתונים סטטיסטיים מעידים כי תשעים ושישה אחוז מהדירות בישראל סובלים מליקויי בנייה. לא תמיד ליקויי בנייה הם קרדינאלים ולא תמיד הם פוגעים באיכות החיים, אך קיימים ליקויי דירה העלולים לפגוע בביטחון הדיירים ולהוריד את ערך הנכס. לא כדאי לחסוך כסף ולוותר על בדיקת בדק בית לאיתור ליקויי בנייה. בדיקת בדק בית מקצועית עשויה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים. חברת “ארבע קירות – ביקורת מבנים וליקויי בנייה” היא החברה המובילה באיתור ליקויי בנייה. הודות לידע המקצועי, לניסיון רב השמנים ולציוד המשוכלל יודעים מומחי החברה לאתר מאות ליקויי בנייה.

ליקויי בנייה – שמונה ליקויי בנייה נפוצים

  • ליקויי בנייה בין חיבורי הקירות ובחיפויי הקירות – ליקויים אלו נובעים מעבודה רשלנית של הקבלן או כתוצאה מנזילות. ליקויים אלו עלולים להביא לבעיות רטיבות קשות וליצירת סדקים בקירות.
  • ליקויי בנייה אסתטיים – צביעה לא מקצועית, טיח נושר, אריחי קרמיקה בגוונים שונים, אי אחידות בריצוף ועוד, אלו ליקויי בנייה אסתטיים הנובעים מרשלנות.
  • ליקויי בנייה בטיחותיים – מדרגות רעועות, סורגים נמוכים מהתקן המקובל, רווח גדול בין שלבי המעקה, פגיעה ביציבות המבנה, בניית הממ”ד שלא על פי הכללים ועוד, ליקויים אלו עלולים לגרום לסכנת חיים וחלילה להביא לאסון.
  • ליקויי בנייה הפוגעים באיכות החיים של הדיירים – בעיות במערכות החשמל, במערכת האינסטלציה ובאספקת המים מתישים את הדיירים ופוגעים באיכות חייהם. ליקויי בנייה תרמיים ובעיות בבידוד, נזילות מים, רטיבות ועוד גם הם ליקויי בנייה הפוגעים באיכות החיים בדירה.
  • ליקויים הנובעים מעבודה רשלנית – חומרי בנייה מאיכות נמוכה, מינון לא נכון של החומרים, מחסור בברזל וברכיבים נוספים נובעים מעבודה רשלנית של הקבלן או של הפועלים שהוא מעסיק. ליקויי בנייה אלו מתגלים רק בבדיקת בדק בית מקצועית המתבצעת על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.
  • חריגות בנייה – חריגות בנייה הן אי התאמה בין רישיון הבנייה לבין הבנייה בפועל. כאשר הרשויות המקומיות מגלות את חריגות הבנייה, הן מטילות קנסות כספיים על בעל הנכס, שכן הרשויות המקומיות רואות בבעל הנכס את האחראי לחריגות. כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מהקבלן או דירה מיד שנייה חשוב לבדוק אם אין חריגות בנייה כדי למנוע עוגמת נפש בעתיד.
 • קיימים מאות סוגים של ליקויי בנייה בתחומים שונים. חברת “ארבע קירות – ביקורת מבנים ובדק בית” מומחית באיתור ליקויי בנייה. הודות לציוד המקצועי החדיש, לניסיון רב השנים ולידע המקצועי יודעת חברת “ארבע קירות” לאתר מאות סוגים של ליקויי בנייה.

 

ליקויי בנייה אחרי עבודות שיפוצים

  • בשוק עובדים קבלני שיפוץ רבים אשר אינם מכירים את חוקי הבנייה ואת תקנות הבנייה. ליקויי בנייה רבים מתגלים רק לאחר זמן. כדי להיות בטוחים כי השיפוץ שבו השקענו משאבים רבים הצליח וכי איננו צפויים להפתעות בלתי נעימות בעתיד, חשוב להזמין בדיקת בדק בית המאתרת ליקויי בנייה.
  • ליקויי הבנייה הנפוצים לאחר שיפוץ הם ליקויים מתחום האסתטיקה וליקויים הפוגעים באיכות החיים. עם זאת לא אחת פגע קבלן שיפוצים, אפילו בשגגה, בקירות תומכים, ביסודות המבנה ועוד וגרם לליקויי בנייה הגורמים לסכנת חיים.
  • את הבדיקה מומלץ לבצע לפני התשלומים האחרונים לקבלן השיפוצים. חשוב לדעת כי לפי החוק לקבלן שיפוצים אין תקופת אחריות על הדירה. אחרי התשלום האחרון קשה יהיה לחייב אותו לבצע את תיקון הליקויים.
 • ליקויי בנייה רבים נגרמים בעת שיפוץ חדר האמבטיה. ליקויים אלו עלולים להביא לבעיות רטיבות, להופעת כתמי עובש, לפטרייה ולירוקת על הקירות. לעתים יפגעו ליקויי הבנייה לאחר שיפוץ אמבטיה בדירות השכנים. לכן אחרי כל שיפוץ ,ובמיוחד לאחר שיפוץ בחדר האמבטיה, חשוב לבצע בדיקת בדק בית.

 

ליקויי בנייה הגורמים לירידת ערך הדירה

יש ליקויי בניה שאינם אפשריים לתיקון או שעלות התיקון שלהם גבוהה ביותר. ליקויים הפוגעים באיכות החיים של הדיירים או ליקויים העלולים לגרום לבעיות בטיחות ולסכן חיים הם ליקויי בנייה אשר עלולים לפגוע בערך הדירה.

כדי לא לקנות דירה במחיר גבוה ולגלות מאוחר יותר את ערכה הריאלי של הדירה בשוק, מומלץ לבצע בדיקת בדק בית כדי לאתר ליקויי בנייה. בסיום הבדיקה תקבלו חוות דעת מקצועית. חוות הדעת היא כלי רב עוצמה המסייע לכם להעריך את שוויו הריאלי של הנכס.

בדק בית – בדיקה מקצועית לאיתור ליקויי בנייה

בדיקת בדק בית הנעשית על ידי אנשי מקצוע מומחים ומנוסים מאתרת את כל ליקויי הבנייה. לא כל ליקויי הבניה נראים בגלוי. יש ליקויי בניה רבים אשר מתגלים רק באמצעים טכנולוגיים חדישים. כאשר אתם מזמינים אנשי מקצוע לביצוע בדיקת בדק בית, חשוב לבחור חברה בעלת מוניטין ובעלת ציוד חדיש ומתקדם.

בדיקת בדק בית היא בדיקה חיונית בכל עסקת נדל”ן. כאשר קונים דירה חדשה מהקבלן יש לבצע את הדירה לפני הכניסה לבית כדי לחייב את הקבלן לבצע את התיקונים בתוך שנת האחריות. בדירה מיד שנייה מומלץ להזמין את הבדיקה לפני חתימת החוזה.

בסיום בדיקת בדק בית מקבל הלקוח חוות דעת מקצועית. בחוות הדעת מפורטים כל ליקויי הבנייה בצירוף צילומים. חוות הדעת מסייעת לקונה הדירה להוכיח לקבלן כי התגלו ליקויי בנייה הדירה ולדרוש את תיקונם. אם יסרב הקבלן לתקן את הליקויים יוכל הקונה לפנות לעזרת בית המשפט. חוות הדעת תסייע בידיו להוכיח את הטענות ולמרב את סיכויי הזכייה.

ליקויי בנייה – איך להגיש תביעה משפטית

אחרי שקיבלתם את חוות הדעת המקצועית של בדיקת בדק בית, עליכם לשלוח אותה אל הקבלן, רצוי במכתב רשום כדי לתעד את הפנייה.

אם אחרי פרק זמן סביר, לא יבצע הקבלן את התיקונים או אם המשא ומתן על אודות התיקונים ייכשל, תוכלו להגיש תביעה בבית המשפט. כאשר אתם מגישים תביעה כדאי לשכור עורך דין המומחה בתחום.

חברת “ארבע קירות – ביקורת מבנים ובדק בית” מעסיקה עורכי דין מיומנים ומומחים בתחום תביעות של ליקויי בנייה. עורכי הדין ומומחי החברה עובדים בשיתוף פעולה, הם ידעו להגיש תביעה מקצועית ומשכנעת.

בשנים האחרונות זכתה חברת “ארבע קירות” בשתיים עשרה אלף תביעות בנושא ליקויי בנייה. מומחי החברה, מומחים ועורכי דין, ישמחו לעזור לכם. הם יעמידו לרשותכם את הניסיון, את הידע הרב ואת המומחיות רבת השנים. רוצים להזמין בדיקת בדק בית לאיתור ליקויי בנייה? אל תהססו, הזמינו את הטובים ביותר.