סדקים בקירות

היווצרות סדקים בקירות

השכן בקומה התחתונה משפץ
והחלו סדקים אנכיים בקירות, מצאתם סדקים אלכסוניים בקירות ביתכם הפרטי, וכן סדקים נימיים על הטיח בחוץ?

במידה והתשובות לשאלות אלו הן כן, 4 קירות בדק בית תוכל לסייע לכם רבות נספק לכם מענה הנדסי שלם לאיתור ליקויי בניה לרבות סדקים בקירות, הנחיות לבעלי מקצוע לתיקונם וכן הערכה מדויקת של עלותם. 17 שנים, 12,000 תיקים, אנחנו מקפידים לומר, ליקויים, לא אצלנו בבית.

דף זה יספק לכם מידע ראשוני על הדרך בה מלווה אתכם חברת ארבע קירות בדק בית על פי צרכיכם עד להסדרת התיקון\פיצוי כספי המגיע לכם. נתאר סדקים בקירות, נסביר את דרך היווצרותם וכן את הדרך בה מתקנים סדקים בקירות.

תמצאו בראש דף הבית לחצן טלפון חינם-הכניסו מספרכם ונשוב אליכם בהקדם

ארבע קירות בדק בית לאיתור סדקים בקירות- מה כולל ליווי לקוח

לקוח של ארבע קירות מקבל:

  • דו”ח וליווי תיק על ידי מומחה אזרחי בוגר טכניון- מומחה ובורר בפני בתי המשפט כולם- עליון,מחוזי,שלום.
  • נאמנות מוחלטת, נלווה אתכם מהטלפון הראשון, דרך הכנת דוח בדק בית, ייעוץ, הנחיה והופעה בבית משפט על פי צורך.
 • קישור לבעלי מקצוע הטובים בתחומם-על פי צורך.

חשוב לומר זו זכותכם המלאה לחיות בבית ללא ליקויי בניה, זו זכותכם המלאה לדרוש מהאחראים על מקור סדקים בקירות, לתקן אותם או לחילופין לשלם עם תיקונם. אינכם צריכים לשלם על טעויות של בעל מקצוע.

רוצים להקל על עצמכם להבין פחות או יותר מול מה אתם עומדים ?

קחו את הטלפון הנייד שלכם-קחו מצלמה משפחתית וצלמו לנו סדקים בקירות, אתם מוזמנים כמובן לשלוח זאת כקובץ וידאו עם ההתרשמות ושאלות שלכם נחזיר לכם בהקדם חוות דעת ראשונית

בכל מקרה בכדי להכיר מעט יותר סדקים בקירות, נפרט מעט לצד תמונות על הסיבות, הצורות ודרכי הטיפול בסדקים בקירות .

איזה סוגים של סדקים בקירות קיימים ?

סדקים בקירות – אנכיים | סדקים בקירות – נימיים | סדקים בקירות – אלכסוניים

מה הסיבות לצורות שונות של סדקים בקירות ?

סדקים אנכיים הם תוצאה של הפרדה בין אלמנטים מבטון לבין קירות בני, בהעדר חיבורים תקינים כגון “שטראבות” (יציקת חלק מהבטון של אלמנט הבטון לתוך מרווחים בין הבלוקים באלמנט הבנייה) ו/או עקב אי יציקת מילוי בטון לתוך המרווח שבין שני האלמנטים, המשפרים באופן משמעותי את הקשר בין האלמנטים ומונעים סדיקה.

סדקים אלכסוניים הם לרוב תוצאה של כשל קונסטרוקטיבי (שקיעה או התנפחות של יסודות) סדקים נימים (דקים) בכיוונים שונים הם, לרוב תוצאה של העדר אשפרה תקנית של הטיח ו/או העדר צמנט בשכבת הגימור של הטיח (שליכטה).

סדקים בקירות תשובות לשאלות

כיצד מתקנים סדקים בקירות ?

  • יש לתקן את הסדק באמצעות פתיחתו, העמקתו, ניקויו ומילויו בחומר איטום מתאים (רצוי ב- “סיקפלקס 11FC” של חברת “סיקה” בהתאם להוראות היצרן), הדבקה במלט צמנטי של אגד “אינטרגלס”, תיקוני טיח וצביעה בגוון אחיד.
  • יש לחרוץ את הסדקים שנתגלו לפחות 2 ס”מ וברוחב 3 ס”מ ולמלא בחומר צמנטי גמיש.
  • יש ליישם שכבת פריימר על כל מעטפת הקיר שבו מצוי הסדק, להניח שכבת רשת פלסטית דקה לשיריון ולאחריה שכבת טיח דקה.
 • לאחר עבודת ייצוב הרקע, יש ליישם שכבת הצבע סטוקו כדוגמת הקיים. (הערה: לא ניתן לבצע תיקונים מקומיים באזור הסדקים בשל אופי עבודות הסטוקו אשר לו מרקם וצבע המשתנים בתהליך יישומו) בכל חלק הקיר שנפגם.

האם ייתכן כי סדקים בקירות אנכיים מלמדים כי הבית אינו ערוך לאירוע כגון רעידת אדמה ?

היעדר חיבור כנ”ל בין אלמנטי בטון ובנייה מחליש במידה מסוימת את המבנה ואת עמידותו ברעידות אדמה ומנוגד לדרישת תקנה 5.02 ב’ לתקנות התכנון והבנייה, על פיה “שלד יתוכנן וייבנה באופן שתימנע פגיעה כלשהיא במצבו התקין של הבניין, לרבות התהוות מצב גבולי”